MHRS Merkezi Hastane Randevusu Almak İçin Tıklayınız!

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)

Merkezi Hekim Randevusu Almak İçin Tıklayınız!MHRS sistemine e-Devlet ile Giriş İçin Tıklayınız!

e-Devlet şifresi olan vatandaşlarımız, MHRS üyeliği bulunmasa bile e-Devlet girişiyle de MHRS'nin sunduğu hizmetlerden yararlanabilmektedir.

MHRS RANDEVU, Hastane Randevu, hastane randevu alma, hastane randevu sistemi, Hastane Randevusu, merkezi hastane randevusu, mhrs, mhrs hastane randevu, mhrs randevu al, mhrs randevu alma, mhrs randevu sorgulamaMerkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS için Tıklayınız!Mhrs randevu sistemi sağlık bakanlığınca faaliyete geçirilen online merkezi hastane randevu sistemidir.

TC. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak Türkiye'deki tüm devlet hastanelerinden muayene randevunuzu bu sistem üzerinden alabilirsiniz.

MHRS giriş nasıl kullanılır?

Mhrs'yi online kullanmak için öncelikle aşağıda verdiğimiz linke tıklayıp üye ol butonuna tıklayarak kayıt olmanız gerekiyor. Her hangi bir siteye üyelik işlemi gibi olan bu işlemden sonra T.C. Kimlik ve kendi oluşturduğunuz parola ile randevu işlemlerini yapabilirsiniz.

MHRS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!

Aynı zamanda telefon ile Alo 182 hattı ile de randevu alabilirsiniz.

MHRS nedir?

Bilindiği üzere, Sağlık Bakanlığı Türkiye’de daha etkin ve verimli bir şekilde sağlık hizmetlerine ulaşılması amacı ile Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ni yürürlüğe koymuş ve bu program kapsamındaki çalışmaları büyük ölçüde gerçekleştirmiştir. Bu programın en önemli çalışmalarından biride Merkezi Hastane Randevu Sistemidir (MHRS).

MHRS; vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.

MHRS’nin amaçları nelerdir?

* Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması.
* Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması. —
* MHRS verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması.

Randevu nasıl alınır?

Web üzerinden hastane randevusu alabilmek için TIKLAYINIZ! ;
*Vatandaşlar, 182'nin yanı sıra şu an 80 ilde uygulanmakta olan Online Randevu Sistemi aracılığıyla randevu alabilmektedir. Kısa süre içerisinde Web Randevu Sistemi İstanbul'un da MHRS kapsamına girmesiyle tüm Türkiye'de uygulanacaktır.
*Vatandaşlar, randevu almak istedikleri MHRS kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki Online Randevu linkine basarak, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.

ALO 182 aranarak;
*Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
*182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
*Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
*Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Randevu nasıl iptal edilir?

Web'den MHRS Online Randevu;
*MHRS Online Randevu ekranına T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır.
Web'den MHRS Online Randevu ekranına ulaşmak için TIKLAYINIZ!
*Randevu Geçmişi kısmına tıklayarak alınmış olunan tüm randevu bilgilerine erişilir ve Randevu iptal işlemi bu kısımdan yapılır.
*Randevu iptali için Randevu iptal kısmına tıklayarak randevu iptal edilir.

ALO 182 aranarak;
*Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından en az yarım saat önce yapılmalıdır.
*182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
*Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

NOT: Vatandaş öncelikle hastanede (MHRS) Hasta Kabul standında giriş işlemleri yapacağından yeterli bir süre önce (örn. 10-20 dak. önce) hastaneye gidilmelidir.

Konular